Termowizja myśliwska - co warto o niej wiedzieć
W pracy myśliwego znaleźć można wiele ciekawych urządzeń. Należy do nich termowizja myśliwska.
2022-06-20, 09:17

Czym jest termowizja myśliwska?

Jeśli chodzi o to, czym jest termowizja myśliwska, to jest to nic innego, jak rejestrowanie obrazu za pomocą podczerwieni. Dzięki temu kamera rejestruje rozłożenie temperatury na danym obiekcie. Organizmy żywe wytwarzają ciepło, dlatego termowizja bez problemu je rejestruje.

Jak termowizja myśliwska pomaga w pracy myśliwego?

Termowizja myśliwska, tak jak wspomniano wcześniej, rejestruje ciepło, który wytwarzają żywe organizmy. Dzięki temu myśliwy może szybko zauważyć zwierzę, kiedy w normalnych warunkach byłoby to niemożliwe. Jest to szczególnie przydatne, kiedy warunki atmosferyczne nie sprzyjają widzeniu lub w czasie polowania nocą. Zdecydowanie zwiększa to bezpieczeństwo oraz skuteczność polowań.

termowizja myśliwska

W jakich innych branżach i sektorach gospodarki jest wykorzystywany tego typu sprzęt?

Jeśli chodzi o tego rodzaju sprzęt, to znajdziemy nie tylko termowizję myśliwską. Ta technologia wykorzystywana jest w wielu sektorach i branżach. Szczególnie przydatna jest na przykład w rolnictwie. Dzięki termowizji można na przykład monitorować stan zdrowia zwierząt rolnych i bardzo szybko wykrywać stany zapalne u zwierząt. Termowizję wykorzystuje się także w budownictwie. Dzięki niej można szybko wykryć, jeśli na przykład ściana jest nieszczelna. Termowizja wskaże budowniczym, gdzie dokładnie należy wprowadzić poprawki.

KONTAKT / AUTOR
Ania Kowalska
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.